Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė

Studentai dalyvavę ERASMUS+ mainų programoje

Tamperės taikomųjų mokslų universitetas, Suomija
Turiu prisipažinti, kad pasiryžimas išvykti Erasmus+ mainus antrą kartą, buvo vienas geriausių mano sprendimų gyvenime. Keturi su puse mėnesiai prabėgo taip greitai, kad sunku patikėti, jog per tokį trumpą laiką galėjo įvykti tiek daug dalykų. Turbūt studijuodama Vilniuje per metus laiko tiek daug nenuveikiau, kaip per mainus Suomijoje. Tamperės taikomųjų mokslų universitetą apibūdinčiau kaip modernų universitetą, kuris leido ir skatino naudotis visomis teikiamomis paslaugomis kaip įrašų studijos, kompiuterių klasės su naujausiomis programomis, bei medijų technika (fotokameros, filmavimo kameros, mikrofonai ir visa kita su medijomis susijusi technika).
Mano fakultetas veikė 24/7, todėl bet kuriuo paros metu galėjau dirbti savarankiškai. Universiteto dėka, turėjau galimybę profesionaliai įrašyti savo kūrybos dainą, kurią greitu metu išleisiu.
Gyvendama bendrabutyje sutikau daugybę skirtingų žmonių iš įvairiausių pasaulio kampelių kaip Urugvajus, Japonija, Meksika, Kenija bei kt. Europos šalys. Kartu keliaudavome po kitus Suomijos miestus, gamindavome vieni kitiems tradicinius šalių patiekalus ir taip sužinojome daug apie įvairias šalis, bei jų gyvenimo būdus. Suomija didžiuojasi savo gamtos grožiu, miškais, ežerais, o ir man pasisekė gyveni šalia ežero, tad dažnai leisdavome laiką su draugais stebėdami saulėlydžius. Bandydama suprasti suomių kultūrą stengiausi dalyvauti veikloje, kokią jie mėgsta. Viena iš jų – viešosios pirtys. Lietuviams tai nėra naujiena, tačiau maudymasis po pirties lediniame ežere gana nelengvas, bet labai ekstremalus iššūkis, kuris man labai patiko.
Galimybė gyventi apsuptyje žmonių iš viso pasaulio dar labiau praplėtė mano akis. Sunku net žodžiais apsakyti, kaip 4 mėnesiai galėjo taip pakeisti mano požiūrį į gyvenimą. Išmokau ne tik naujų dalykų profesine prasme, bet taip pat labiau pažinau save.
Dublino Technologijos Institutas, Airija
Snežana Michailovskaja
Dublino Technologijos Institutas yra viena didžiausių aukštojo mokslo institucijų Airijoje. Šis institutas ir toliau sparčiai vystosi taip pat yra patrauklus savo plačiu
studijų pasirinkimu (sveikatos, inžinerijos, menų, medios, verslo ir finansų, socialinių mokslų ir teisės, turizmo, muzikos studijų). Šiuo metu DIT studijuoja apie 20,000 studentų tiek vietinių tiek iš kitų skirtingų pasaulio šalių. Studijų procese buvo naudojami klasikiniai mokymo metodai: Informaciniai teikiamieji, seminarai, pasakojimai ir diskusijos tiek tarp studentų, tiek studentų ir dėstytojų, kadangi Dublino Technologijos universitete dėstytojas tau kaip kolega ar draugas. Atlikome tiriamuosius pokalbius, probleminius mokymus ir kt.
Išvykusi mokytis svetur išmokau tikėti savimi, nustumiant šalin abejonės siekti ir kovoti dėl savo tikslų. Visada tobulėti, mokytis mokytis ir dar kartą mokytis, ir judėti į priekį. Įgyta neįkainojama tarptautinė patirtis praplėtė mano pasaulėžiūrą. Esu be galo dėkinga visai URD komandai, taip pat savo koordinatoriui Justui Nugarui, kurie iškilus problemoms visada kantriai išklausydavo ir padėdavo.
Štutgarto Medijos universitetas, Vokietija
Karolina Baltuonytė
Štutgarto Universitetas tikrai nuostabus, jokių priekaištų neturiu - ideali mokymosi atmosfera, puikiai angliškai kalbantys dėstytojai, beje ir labai mylintys studentus iš užsienio, programa visiškai atitinka "media" sritį, o jei kas ir neatitiktų, be problemų galima pasikeisti. Universitetui tik apie 10m. - tai paaiškina jo auditorijų, bibliotekos ir visų erdvių modernumą. Studijų laikotarpiu
yra nemažai savarankiško darbo, todėl laisvai galima naudotis esančia technika (įrašų, TV studija, spaustuvė, foto kambarys, montažinė, kameros, apšvietimas, kompiuteriai įrašymo įranga ir kt.) Paskaitų metu dėstytojai dažniausiai išdėstydavo medžiagą žodžiu pateikdami svarbiausią informaciją skaidrėse, kitose paskaitose medžiagą paskaitai ruošdavome patys - pristatydavome ją studentams, o dėstytojai papildydavo, atkreipdavo dėmesį į esminius aspektus. Paskaitose labai daug gilaus tekstų analizavimo, priežasties/pasekmės ryšių nagrinėjimo - lavinamas kritiškas mąstymas bei "karščiausių" naujienų aptarimas.
 
Išvykau ne pirmą kartą, nebuvo kultūrinio šoko, bet tai padėjo įvertinti save kitoje aplinkoje - pamatyti, kas pačiai yra svarbu, o kas ne. Be abejo, skatina savarankiškumą, drąsą, toleranciją. Visų dalykų net ir negaliu apibrėžti.
Išmokau dar geriau "susidirbti" grupėse, kadangi dauguma darbų buvo būtent tokie, maišyti su skirtingų šalių studentais. Išmokau puikiai taikyti išmoktą medžiagą per visas paskaitas, kadangi visi dalykai buvo labai glaudžiai susiję, taip pat "parduoti" savo sukurtą produktą potencialiems investuotojams.
Valensijos politechnikos universitetas Gandijoje, Ispanija
Vaida Krikštaponytė
Penktąjį savo studijų semestrą praleidau karštoje svajonių šalyje Ispanijoje studijuodama audiovizualinę komunikaciją.Mokiausi nuostabiame kurortiniame miestelyje Gandijoje, kuris yra mažiau nei 100 km nutolęs nuo trečiojo pagal dydį šalies miesto – Valensijos. Mums neteko lankytis centriniuose universiteto rūmuose Valensijoje, iš tikro, ryšys tarp mūsų fakulteto ir centrinių rūmų neatrodė itin stiprus. Nepaisant to, Gandijoje nieko netrūko: auditorijos puikiai įrengtos, skaityklos jaukios ir neperpildytos, bibliotekoje galima pasiimti ne tik knygas, bet ir filmų įrašus ar net nešiojamąjį kompiuterį, yra sporto salė, kavinė, raštinės reikmenų parduotuvėlė ir viskas, ko tik reikia mokantis universitete. Be to, iš užsienio atvykusiam studentui žymiai patogiau orientuotis tokiame kompaktiškame padalinyje.
Besimokydama Gandijoje įgijau daug įvairių praktinių žinių. Tiesa, spartesniam tobulėjimui labai trukdė kalbos barjerai: dėstytojai universitete beveik nekalbėjo angliškai (išskyrus kelis), o universitetas iš mūsų reikalavo tik A1 ispanų kalbos sertifikatų, tad tikrai nesitikėjome, kad mus užgrius tokios bėdos.
Tai buvo laikas, kai ispanų kalbos žodynėlis tapo „dešiniąja ranka“ ir būtiniausiu mokytoju. Laimei, mokėmės ne vien kalbos subtilybių. Pasirinkta studijų programa ruošia studentus kino arba televizijos ir radijo darbo rinkai. Kryptį studentai pasirenka ketvirtame kurse, o iki tol mokosi bendrųjų dalykų. Būdama Ispanijoje, aš iš arti pamačiau kaip sukasi visa kino ruletė ir dirbau televizijos žinių auditorijoje, kuri nenusileidžia profesionalioms studijoms. Tai buvo neįkainojama proga pamatyti, kaip visas darbas vyksta iš tiesų. O kiek dar buvo galimybių, kurių tiesiog neišnaudojome!
 
Paskaitų metu buvo taikoma daug praktinių užduočių, interaktyvių metodų. Įprastų teorinių paskaitų buvo labai mažai. Pratybų metu mes eidavome į moderniai įrengtas laboratorijas. Jose buvo visko, ko reikia. Viena studija buvo skirta žinioms, turėjome daug kamerų, profesionalų apšvietimą, garso ir vaizdo įrenginius, ekranus. Kitoje studijoje galėjome filmuoti uždaras scenas, ten taip pat yra daug techninės įrangos, kilnojamos sienos, „žalias fonas“ ir visa kita. Kompiuterių klasėje dirba nauji kompiuteriai su reikalingiausia programine įranga. Be to, į šią laboratoriją studentai gali pakliūti ir neprižiūrimi dėstytojų, jei jiems reikia atlikti darbą (būna paskirti budintys studentai).
Erasmus+ programa atrado mano viduje naują žmogų. Dar ir dabar negaliu patikėti, kaip aš pasikeičiau per tą pusmetį, kurį praleidau užsienyje. Visų pirma, tai man teko atitrūkti nuo savo „komforto zonos“, šalia jau nebuvo artimųjų, kurie padarytų tai, ko aš negaliu. Teko išmokti veikti savarankiškai, atsakingai. Kita kalba ir kultūra išmokė prisitaikyti įvairiose situacijose, staigiai ir produktyviai tobulėti per itin trumpą laiką. Sunku išvardyti visus bruožus, kuriuos manyje pabudino ar patobulino tarpkultūrinė patirtis. Visada pabrėžiu, kad išvykti studijuoti su Erasmus+ programa, yra vienas geriausių priimtų sprendimų mano gyvenime.
American College universitetas Nikosijoje, Kipras
Lukas Keraitis
Mokausi labai nedideliame universitete, kuris yra visai netoli Nikosijos senamiesčio, todėl jaučiuosi čia lyg vietinis, ko nepasakyčiau apie kitus Erasmus+ programos studentus, kurie studijuoja dideliuose  universitetuose nutolusiuose nuo centro.
Didžiąją daugumą studentų sudaro atvykėliai iš Rytų ir Pietų - Pakistano, Bangladešo, Indijos, nemažai iš visos Afrikos. Universitetas orientuotas į verslo vadybą
(business management), nors pats mokausi marketingą. Programa mane tikrai sudomino, džiaugiuosi turėdamas psichologijos paskaitas, kuriose ne paviršutiniškai, o išsamiai gauname informaciją, aptariame įdomias temas. Mokymosi metodai labai panašūs kaip ir Lietuvoje, kartais jaučiasi britiško mokymosi ypatumai. Įsimintina tai, kad kiekvienos paskaitos pradžioje trumpai prisimename pagrindinę informaciją iš paskutiniosios paskaitos. Taip ne tik įtvirtini gautas žinias, tačiau gali ir pasivyti, jei esi ką nors praleidęs. Universitete visi šmaikštaujam, kad svarbiausia  moderni technologija čia yra oro kondicionierius. Tikras iššūkis sėdėti auditorijoje, kai lauke daugiau nei 30 laipsnių.
Man studijos svetur davė daug daugiau kaip asmenybei, nei kad edukacijos trokštančiam studentui. Lietuvoje dirbau keliuose darbuose, neapsispręsdavau, ką noriu veikti gyvenime. Čia galiu sustoti ir pabūti pats su savimi, susidėlioti prioritetus. Per pavasario atostogas aplankiau Graikiją, savanoriavau vietiniame muzikos festivalyje. Kartais DJ'auju vietiniuose klubuose, ėmiau vesti vieną vietinę radijo laidą savo malonumui. Paskaitos užima vos tris valandas per dieną, tad gyvenimas čia be sunkumų ir be žadintuvo.
 
Inholland taikomojo mokslo universitetas Amsterdame, Olandija
Iveta Kaunaitė
Esu patenkinta universiteto mokslo kokybe – ji puiki! Dėstytojai kompetentingi, įdomūs. Universitetas nėra modernus, tačiau jame daug darbo kambarių, aplinkų, kurios skirtos mokymuisi. To labai pasigendu mūsų universitete. Mokomės 2,5 mėnesių periodais pasirinkdami vieną sritį. Pirmame periode pasirinkau Design Management ir turėjau 3 tipų paskaitas: dizaino, dizaino vadybos ir dizaino vadybos projektą. Kadangi paskaitos koncentruotos į vieną sritį, per du mėnesiu įsisavini labai daug informacijos.  
Šiame periode pasirinkau Visual communication and Knowledge building, turime jau 5 tipų paskaitas. Visual communication (course and training), Visual knowledge building (course and training) ir projektą. Nuolatos dirbame su Photoshop'u, skaitome daug straipsnių, rašome rimtus rašto darbus. Krūvis be galo didelis ir jaučiu, kad mano žinių bagažas tikrai padidėjo. Tiksliai
pasakyti, ko išmokau negaliu, nes mano pasakojimas taptų trigubai ilgesnis, bet galiu pasakyti, kad tiek Design Management, tiek Visual Communication and Knowledge Buildin srityje dabar jaučiuosi pakankamai laisvai, kad galėčiau dirbti tokius darbus. Mokymosi metodai kaip diena ir naktis skiriasi nuo VGTU. Gal tai yra dėl to, nes čia visi universitetai su galūne "...of Applied Sciences" yra kaip koledžai, o kaip žinoma jie daugiau orientuojasi į praktikas. Visada praktikuojamės kaip skirti teorijas per realius pavyzdžius ar darydami prezentacijas. Beveik kiekvienai paskaitai reikia ruoštis ir atnešti kažko naujo. Jie vadovaujasi principu, kad mokomės vieni iš kitų. Paskaitos visada yra atviros įvairaus pobūdžio diskusijoms. Dėstytojai atvirų pažiūrų ir labai tolerantiški. Visada leidžia kiekvienam pasireikšti, skatina studentų dalyvavimą. Bendravimas su jais neoficialus, kreipiamės vieni į kitus vardais. Tai padeda jautis žymiai laisviau paskaitų metu, tai sukuria jaukią atmosferą auditorijoje. Nors paskaitos yra atviro pobūdžio, tačiau galutiniai atsiskaitymai visiškai ne. Egzaminų mūsų dalykas neturi, tik galutinius atsiskaitymus. Reikalavimai yra ypatingai griežti, pažymiai labai žemi. Nesu girdėjus, kad kažkas gautų daugiau negu 8,5. Įvertinimai lyginant su VGTU skiriasi maždaug 2-3 balais.
 
Čia aš pajutau, kad dėstytojai yra tavo draugai, o ne dėstytojai, kurie baugina studentus. Nesakau, kad mūsų fakulteto (VGTU) dėstytojai nėra draugai. Jie taip pat labai stengiasi būti draugiški ir padedantys, tačiau vis tiek mūsų visuomenei dar reikia pribręsti iki to, kad dėstytojai galėtų būti labiau žemiški, o studentai savo ruožtu neužliptų ant jų galvos. Kadangi tai yra mano trečias kartas, kada tenka pagyventi užsienyje, negaliu tiksliai pasakyti, ko man ši programa davė kaip asmenybei. Tiesiog tapau dar labiau "open-minded" negu anksčiau. Juk čia Olandija.
  • Puslapio administratoriai:
  • Eivina Staniulytė
  • Diana Pachomovaitė
  • Vita Urbelionytė Šlekienė
  • Angelė Tamulevičiūtė
  • Justas Nugaras
  • Veronika Cicėnaitė
  • Tautvydas Parapinavičius
  • Ana Luisa Monse
  • Ramunė Uždavinytė
  • Živilė Sederevičiūtė Pačiauskienė
  • Justė Kareivaitė