Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Kūrybinių industrijų fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Technikos universitete studijuoja raštingi studentai

Technikos universitete studijuoja raštingi studentai

2018-03-07
Technikos universitete studijuoja raštingi studentai
Tarpušvenčiu tarp vasario 16 ir kovo 11 d. Lietuvoje minint Lietuvių kalbos dienas kovo 1 d. vyko raštingiausio Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) darbuotojo ir studento konkursas. jau trečią kartą surengė Kūrybinių industrijų fakultetas (KIF) ir Lietuvių kalbos skyrius. Vienu metu dvejuose universiteto rūmuose (Centriniuose ir Senamiesčio) buvo rašomas diktantas. Tekstą skaitė VGTU „Palėpės“ teatro aktorės KIF studentės Brigita Beniušytė ir Soneta Blankaitė. Diktantą rašė 122 dalyviai – aktyviausiai dalyvavo Verslo vadybos ir Kūrybinių industrijų fakultetų studentai. Diktantas buvo skirtas valstybės atkūrimo šimtmečiui, tačiau kai kuriems studentams sunkokai sekėsi rašyti mūsų valstybės pavadinimą Lietuvos Respublika ir himno pavadinimą „Tautiška giesmė“.
Didžiausi rašybos entuziastai dirba Aplinkos inžinerijos fakulteto Kelių tyrimo instituto Automobilių kelių mokslo laboratorijoje, tai gausiausiai konkurse dalyvavęs padalinys. O jo kokybės vadybininkė Audra Šiupienė užtikrintai gali vadintis raštingiausia VGTU darbuotoja, nes šį vardą pelno jau trečius metus iš eilės. Tik viena klaida daugiau padarė Sekretoriato referentė Lina Petrauskienė, jos rašysena pripažinta dailiausia.
Šiemet raštingiausi pasirodė Architektūros (AF), Fundamentinių mokslų (FMF) ir Kūrybinių industrijų fakulteto studentai. Raštingiausia VGTU studentė studijuoja AF, tai Kamila Tomaševskaja (Afa-17/2), ji diktante padarė 4 klaidas. Po 5 klaidas padarė antros vietos laimėtojos Luknė Barčaitė (AF Af-14/2) ir Živilė Kairevičiūtė (KIF KIf-15/3). Trečios vietos nusipelnė studentai, padarę 6 klaidas: Irena Jaškauskaitė (FMF MKDf-14/2), Vytautas Pankūnas (FMF Tsf-15), Gabija Rutkūnaitė (AF Af-14/2), Živilė Tolpežnikaitė (KIF KIf-15/3), Gabrielė Zablockytė (KIF KIfu-15).
Antrus metus dailiausios rašysenos nominaciją pelno Antano Gustaičio aviacijos instituto studentai – šiemet gražiausiai rašančia pripažinta Lina Aleksandravičiūtė (AMf-14/1).

 
2018 metų VGTU diktanto tekstas
Mūsų likimo data [] Lietuvos Respublikos šimtmetis
   Galbūt [,] pradėti mąstyti apie Lietuvos [n][N]epriklausomybės atkūrimo šimtmetį visgi reikia nuo „Tautiškos giesmės“, nuo pirmųjų jos žodžių [:] „Lietuva, tėvyne mūsų[…][!]“[.]  Toje eilutėje reikėtų išgirsti, kaip nuo [„]mano[“] einama prie [„]mūsų[“] ir nuo [„]mūsų[“] [–] prie [„]mano[“]. Toks sąmoningo individo ir nekiek mažiau sąmoningesnės jo bendruomenės kelias, [„]mano[“] ir [„]mūsų[“] apykaita. Kai gręžiamės atgal ir, be abejo, kai žiūrime į priekį, svarbu tą apykaitą jausti. Ateities šaknys [–] dabartyje [,] [–] dabarties [–] praeityje.
   Prezidentas Kazys Grinius savo testamente paliko ypatingą įrašą: „Tikiu Lietuva“. Tai [–] to paties kudirkiškojo  kreipinio pratęsimas [,] [–] tikėjimo T[t]ėvynės aukštąja galia patvirtinimas. Įžymios asmenybės yra ir dabartinės istorinės atminties gaivintojos.
   Taip, dabar mūsų bendro likimo šimtmetis.  Tik jausdami aną Lietuvą [,] kaip esmingą ir gyvybingą savo istorijos dalį [,] dar ką nors padarysime,  sustiprinsime savo savimonę, tapatybę. Nesa ir negali būti tapatybės, kur nėra tradicijos, juntamos kaip istorija. 
   Pereikime savąja Lietuva [:] [–] piliavietėmis ar grįstomis senamiesčių gatvėmis [,] [–] [, –] neskubėdami, stabtelėdami [,] ir istorija pereis kartu su mumis. Iš istorijos, gamtos ir kultūros turėtų kilti kūrybiškumą įkvepiančių galių, reikalingų toliau kuriant [„]mano[“] ir [„]mūsų[“] Lietuvą.
Parengta pagal Nacionalinės pažangos premijos laureatės Viktorijos Daujotytės-Pakerienės straipsnį.

Laužtiniuose skliaustuose nurodyti rašybos ir skyrybos variantai.
Pastraipų skyrimas klaida nelaikytas.
  • Puslapio administratoriai:
  • Eivina Staniulytė
  • Diana Pachomovaitė
  • Vita Urbelionytė Šlekienė
  • Angelė Tamulevičiūtė
  • Justas Nugaras
  • Veronika Cicėnaitė
  • Tautvydas Parapinavičius
  • Ana Luisa Monse
  • Ramunė Uždavinytė
  • Živilė Sederevičiūtė Pačiauskienė
  • Justė Kareivaitė