Kūrybinių industrijų fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Paaiškėjo raštingiausi VGTU bendruomenės nariai

Paaiškėjo raštingiausi VGTU bendruomenės nariai

2017-03-07
Paaiškėjo raštingiausi VGTU bendruomenės nariai
Tarp vasario 16 d. ir kovo 11 d. švenčių, Lietuvoje minint Lietuvių kalbos dienas, kovo 2 d. vyko raštingiausio Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) darbuotojo ir studento konkursas. Jį jau antrą kartą surengė Kūrybinių industrijų fakultetas (KIF) ir Lietuvių kalbos katedra.

Vienu metu dvejuose universiteto rūmuose – Centriniuose ir Senamiesčio – buvo rašomas diktantas. Tekstą skaitė VGTU „Palėpės“ teatro aktorė KIF studentė Agnė Bagdanskytė. Diktantą rašė 140 dalyvių – gausiausiai dalyvavo Aplinkos inžinerijos (APF) ir KIF studentai. Diktantas parengtas pagal profesoriaus Tomo Kačerausko straipsnį. Praėjusiais metais sunkiausiai sekėsi rašyti tarptautinius žodžius, o šiemet daugiausia klysta rašant lietuviškus žodžius „įgrisusį“, „įgiję“, „nesant“, „nekiek“.

Organizatoriai džiaugėsi, kad šiemet diktanto rašyti atėjo daugiau raštingų vaikinų; raštingiausi pasirodė esą APF ir Fundamentinių mokslų fakulteto (FMF) studentai.

Raštingiausio VGTU studento vardo nusipelnė FMF studijuojanti Monika Gerybaitė (VISf-15), diktante ji padarė 3 klaidas. Po 4 klaidas padarė antros vietos laimėtojai: APF studentai Mariuš Voitkun (KGf-13/1), Vita Kazlauskaitė (AATf-13); FMF studentas Dovydas Mažonas (BIf-16/3) ir Antano Gustaičio aviacijos instituto studentas Arnas Diktanas (Opfau-15), be to, jo rašysena iš studentų pripažinta dailiausia. Trečios vietos nusipelnė 5 klaidas padarę FMF studentė Živilė Sadauskaitė (MKDf-13/3) ir APF studentai Ingrida Molnerytė (AATf-13) bei Edgaras Petkevičius (MIf-13).

Raštingiausio VGTU darbuotojo vardą antrus metus iš eilės pelnė Audra Šiupienė, APF Kelių tyrimo instituto Automobilių kelių mokslo laboratorijos kokybės vadybininkė, KIF administratorės Vitos Urbelionytės-Šlekienės rašysena pripažinta dailiausia.

Džiaugiamės VGTU bendruomenės aktyvumu ir sveikiname nugalėtojus!

Diktanto tekstą galima rasti ČIA